wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Regulamin
Dodatkowe opcje przeglądania
Kontakt
 • dc-components - Jacek Pisarczyk
  Spółdzielcza 52/20
  57-300 Kłodzko
  Polska
  NIP: 883-173-10-35

 • E-mail:info@dc-components.eu
 • Telefon793-009-041
 • Godziny działania sklepuponiedziałek - piątek: 9.00 - 16.00
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Chmura tagów

Regulamin

Sklep internetowy dc-components.eu prowadzony jest przez firmę:

 

dc-components

Ul. Spółdzielcza 52/20

57-300 Kłodzko

NIP: 883-173-10-35

REGON: 021681699

 

1. INFORMACJE OGÓLNE I NAJWAŻNIEJSZE DEFINICJE:

KLIENT – strona dokonująca zakupów za pośrednictwem strony internetowej dc-components.eu

SPRZEDAWCA – właściciel sklepu internetowego - firma dc-components. 

SKLEP – sklep internetowy dostępny pod adresem www.dc-components.eu

PRODUKT – rzecz będąca przedmiotem umowy sprzedaży między klientem a sprzedawcą. 

REGULAMIN – niniejszy regulamin sklepu internetowego.

FORMULARZ ZAMÓWIENIA – formularz na stronie internetowej sklepu umożliwiający złożenie zamówienia.

 

Przedmiotami transakcji są przedmioty prezentowane w ofercie sklepu internetowego dc-components.eu

Ceny wszystkich produktów oferowanych w sklepie są cenami brutto – zawierają podatek VAT i wyrażone są w Polskich Złotych.

Produkty sprzedawane w sklepie są fabrycznie nowe i posiadają pełną i ważną na terenie Polski gwarancje. Wyjątek mogą stanowić produkty z kategorii „OKAZJE”, które mogą posiadać znaki użytkowania lub być produktami używanymi – stan i okres gwarancji zostanie dokładnie opisany w informacjach na stronie przedmiotu.

 

2. R E G U L A M I N

Klient zainteresowany towarem ze sklepu może złożyć zamówienie za pośrednictwem formularza zamówienia na stronie dc-components.eu lub wysyłając wiadomość e-mail z treścią zamówienia na adres info@dc-components.eu.

W chwili złożenia zamówienia dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży między Klientem a Sprzedawcą.

W przypadku braku wpłaty za zakupiony towar zamówienie może być przez Sprzedawcę anulowane.

Klient może zapłacić za zakupiony towar za pobraniem – gotówką przy dostawie zamówienia, przelewem na konto lub za pośrednictwem płatności elektronicznych przelewy24.

Zakupiony towar zostanie wysłany niezwłocznie po uregulowaniu płatności lub w przypadku towaru wykonanego na zamówienie klienta w terminie ustalonym z klientem.

Do każdego zamówienia dołączony jest dowód zakupu w formie paragonu fiskalnego lub na życzenie klienta faktury VAT.

Na życzenie klienta możliwe jest wystawienie faktury VAT na podstawie otrzymanego paragonu fiskalnego.

Nie ma możliwości wystawienia duplikatu paragonu fiskalnego.

Czas realizacji zamówienia jest określony w zakładce dostępność (przy standardowych zamówieniach wynosi 1-5 dni).

Zamówienie zostanie wysłane po skompletowaniu wszystkich pozycji zamówienia.

Klient ma do wyboru dostawę zamówionego towaru za pośrednictwem poczty polskiej lub firmy Kurierskiej UPS.

Przesyłki Poczty Polskiej ubezpieczone są na kwotę 100 pln, w razie zaginięcia nie ma możliwości ubiegania się o większy zwrot. Przesyłki kurierskie UPS standardowo ubezpieczone są na kwotę 500 pln.

W chwili odebrania przesyłki przez klienta, przechodzi na niego prawo własności zakupionego towaru.

Klient jest zobowiązany do sprawdzenia czy przesyłka nie została uszkodzona w czasie transportu i w razie zauważania uszkodzeń o zgłoszenie tego osobie dostarczającej i sporządzenie protokołu szkody.

Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych zawartych w zamówieniu przez firmę dc-components zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133 poz. 883.

 

3. ODSTĄPIENIE OD UMOWY

Na mocy ustawy z dnia 30.05.2014r o prawach konsumenta Kupujący ma prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania towaru.

Aby odstąpić od umowy należy przesłać na adres e-mail sklepu lub adres siedziby firmy informacje o chęci zwrotu zakupionego towaru.

Zwrotowi nie podlegają produkty wykonane na indywidualne zamówienie, w szczególności wszelkiego rodzaju kable, przewody sprzedawane na metry ( kable głośnikowe , kable niesymetryczne i symetryczne cięte ze szpuli na konkretną długość dla klienta. Są to również kable składane przez naszą firmę, np montaż kabla ze złączami które wybiera klient. Jest to towar zamawiany na indywidualne potrzeby klienta o konkretnych długościach i specyfikacjach.
 

W przypadku odstąpienia od umowy, sprzedawca zwróci klientowi wszystkie otrzymane płatności w tym koszty transportu (uwzględniając najtańszy z możliwych sposób dostarczenia towaru) nie później niż w terminie 14 dni od dnia uzyskania od kupującego informacji o decyzji zwrotu towaru.

Do przesyłki ze zwrotem należy dołączyć otrzymany paragon lub fakturę VAT. Zakupiony Towar powinien być zabezpieczony na czas transportu i dostarczony w opakowaniu oryginalnym.

Sklep Internetowy może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Kupującego do chwili otrzymania Towaru.

Kupujący odpowiada za zmniejszenie wartości Towaru wynikające z niewłaściwego sposobu korzystania z niego, niż było to konieczne w celu stwierdzenia cech i funkcjonowania Towaru.

 

Klient ma obowiązek odesłać zwracany towar na własny koszt na adres siedziby sklepu:

dc-components

Spółdzielcza 52/20

57-300 Kłodzko

 

Kliknij w ten napis aby ściągnąć formularz zwrotu.

Zwrot dokonywany jest na konto klienta, z którego dokonana została płatność za zakupiony towar.

4. GWARANCJA I REKLAMACJA

Każdy zakupiony w sklepie towar jest fabrycznie nowy i objęty gwarancją producenta lub importera na terenie kraju. (z wyjątkiem niektórych artykułów z działu OKAZJE, ten fakt jest jednak dokładnie opisany na stronie przedmiotu).

Sprzedawca zobowiązany jest do dostarczenia klientowi towaru wolnego od wad.

Sprzedawca udziela na zakupione towary rękojmi za wady fizyczne i prawne na okres 12 miesięcy od dnia dostawy towaru. (art. 221 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2014 r., poz. 121 z późn. zm.).

Z rękojmi wyłączone są produkty objęte gwarancją producenta lub importera. Reklamacje na takie towary należy składać bezpośrednio w punktach wskazanych przez gwaranta na zasadach przewidzianych w karcie gwarancyjnej.

Zgłoszenia reklamacji należy dokonać za pośrednictwem wiadomości email lub listem tradycyjnym na adres siedziby sklepu.

Sprzedawca jest zobowiązany do ustosunkowania się do reklamacji w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia zgłoszenia.

Dodatkowe i szczegółowe informacje odnośnie rozpatrywania reklamacji dostępne są na stronach internetowych rzeczników praw konsumenta oraz na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – www.uokik.gov.pl

 

5. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Wszelkie zdjęcia i materiały na stronie dc-components.eu są własnością producenta produktu lub firmy dc-components. Ich użycie bez zgody właściciela jest surowo zabronione. Wszelkie wymienione nazwy Towarów lub producentów są używane wyłącznie w celach handlowych i są zastrzeżonymi znakami towarowymi producentów.

W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, Kodeksu Cywilnego, Prawa Handlowego i Prawa Konsumenta.

Produkty prezentowane na stronie sklepu dc-components.eu stanowią jedynie formę informacyjną i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Spory pomiędzy Sprzedawcą a Kupującym rozstrzygane będą przez sąd powszechny właściwy według przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.

Regulaminu wchodzi w życie z dniem 25.12.2014.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu